MUDr. Jitka Mašková Švejdová: Lidé skutečnosti nevěří, cokoli je pro ně pravda

Čtu na FB: “Paní mi říkala, že delší karanténu nemusím řešit, protože ta platí až od pondělka. Oponoval jsem, že když má přítelkyně pravděpodobně britku, měl bych v karanténě zůstat déle. Paní to nepochopila.” Z textu bylo patrné, že “paní” byla z hygieny.

Dnes mi volala známá, že přijde na návštěvu, byla překvapena, že jsem jí odmítla. Sdělila mi, že včera měli na návštěvě syna s rodinou z Prahy a ten jí vysvětlil jak to s tím COVID-19 je. Ptala jsem se: Jak? Prý si to vymýšlí v nemocnicích, protože se za něj mnohem více platí. Byla překvapena, že s tím nesouhlasím. Na mé sdělení, že nám zemřel zdravý kamarád, se podivila, že to netušila, že se na to umírá. Je to prosím paní inženýrka.

Prý si to vymýšlí v nemocnicích, protože se za něj mnohem více platí. Byla překvapena, že s tím nesouhlasím. Na mé sdělení, že nám zemřel zdravý kamarád, se podivila, že to netušila, že se na to umírá.

Lidé se odtrhli od reality, nerozlišují fikci a realitu. Cokoliv je pro ně možné, i když to bude zcela absurdní, ale skutečnosti neuvěří.

Nejedná se o deficit zkušeností v raném věku? Stejně jako štěňata potřebují mít vzor správného psího chování do 7mi týdnů věku včetně zkušenosti s člověkem. Je otázkou, zda i lidé nepotřebují v raném období jisté zkušenosti, které později již nelze ničím nahradit. Jedná se o obavu o druhého a zjištění, že existuje i vnější reálný svět, a nejen svět, který je nějak zprostředkován pečujícími lidmi. Snad by to vysvětlovalo jisté množství lidí, kterým je zcela lhostejná smrt druhého, kteří nechápou přírodní zákony nebo dynamiku vývoje. Přitom se často jedná i o lidi, kteří mají vyšší IQ, ovšem sociální inteligence je vždy nízká. Mohlo se jednat jak o děti s méně podněty, tak i o děti, které byly příliš hýčkány, než aby zažily realitu.

Na Subjektivne.cz:  NESMÍME zasazovat SARS-CoV-2 malých ran

MUDr. Jitka Mašková Švejdová

Pozn.: Přetištěno se svolením autora, původně postu na FB