Promarnili jsme zřejmě poslední příležitost vyřešit situaci lockdownem

Promarnili jsme možnost lockdownu. Teď bylo ještě relativně možné skutečný lockdown provést a dát tak mimo jiné najevo, že je situace vážná. Za pár týdnů již budou muset startovat zemědělské práce (ty opravdu zastavit nejde), venku bude hezky apod. Tedy z jedné strany tlak zemědělství, z druhé strany ještě větší neochota lidí zůstat doma.

Lidé stojí před těžkou úvahou, buď jsou vládě její životy ukradené a oni musí umírat v “průmyslu” a to větším tempem než za války a nebo je to celý podvod. Většině lidí vnitřní pud sebezáchovy namluví, že jde jen “o podvod”, protože těm dělníků na Ukrajině při likvidaci havárie Černobyl dávali alespoň zlatou hvězdu “Hrdina CCCP”.

Vyznamenání: Hrdina sovětského svazu, Hrdina CCCP
Vyznamenání: Hrdina sovětského svazu, Hrdina CCCP, zdroj: Autor: Fdutil – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56222625

Tento lockdown se ukáže neúčinný a už teď se někteří (Plaga) nechali slyšet, že jako každopádně budou co nejdříve tlačit děti do škol. Takže to celé naběhne na novo. Jen čísla trochu opadnou, alespoň na krátký čas. Od příště bude mít lockdown jen negativní konotace.

V důsledku toho jsme nejen promarnili příležitost provést skutečně účinný lockdown. Což je velký omyl, a to zejména teď, když už se (snad) rýsuje světlo na konci tunelu, v podobě vakcinace a účinných léků. Bohužel i více lidí uvěří, že je to celý jen podvod (pokusí se uvěřit, že ti “u moci” je chtějí jen okrást, ne zabít). Jenže to žádný podvod není.

Výše uvedené bude příčinou masivního rozšíření vražednějších mutací (viz Cheb), které mohou být poměrně přenositelné i v létě (viz Zanzibar). A možnost dalšího lockdownu již prakticky nebude. Je možné, že to jaro a léto, na které se tak těšíme, zase tak příjemné nebudou.

Výše uvedené bude příčinou masivního rozšíření vražednějších mutací (viz Cheb), které mohou být poměrně přenositelné i v létě (viz Zanzibar). A možnost dalšího lockdownu již prakticky nebude. Je možné, že to jaro a léto, na které se tak těšíme, zase tak příjemné nebudou.

Snad nás zachrání účinné antivirotické léky a vakcinace. Jenže zatím to není ani jistá varianta, ani dostupná. A tak se tady zatím bude umírat…. ostatně k tomu jsem si dovolil vymyslet novotvar: poumíráme si.

Na Subjektivne.cz:  Od ledna jsou všechna úmrtí na COVID-19 zbytečná!

Nesmíme také zapomínat, že důležité je nejen to, co se děje, ale také to, co se dít teprve bude. I poměrně jednoduché systémy je nemožné řídit, bez modelu situace, který dává možnost předvídat množinu budoucích stavů. A my jsme, doslova, uprostřed evoluce, viz efekt Červené královny.

Nechci ani domýšlet, co se bude dít, když nám vakcinace nesníží virovou nálože do řijna… to už
bychom do toho skočili hodně “po hlavě”.